Granule pro kočky aneb čím krmit a nekrmit

Granule pro kočky aneb čím krmit a nekrmit

V první řadě si řekneme, že kočka je převážně masožravec a podle toho vypadá i její zažívací systém. Je úplně jiný, než u psů. Kočky, které nežijí v přírodě, mají sklon jíst častěji, ale jakou stravu zvolit abychom jim neublížili?

Rozhodně své kočce nedávejte lidskou stravu. Opravdu pozor na to! Lidská strava může vaší kočce spíše ublížit, než ji potěšit. Vyloženě jedovatá je pro kočky čokoláda, česnek a také hroznové víno.

Podle toho volte stravu, která je určená přímo pro ně. Máte na výběr ze dvou možností – granule či masové konzervy.


Granule

Granule pro kočky aneb čím krmit a nekrmitPokud se rozhodnete Vašemu mazlíčkovi kupovat granule, dávejte přednost těm, které jsou balené v uzavřených pytlících. Na nich si můžete přečíst složení, takže budete vědět, co své kočce podáváte. Na rozdíl od vážených granulí ze zverimexů. Možná na oko vypadají dobře, ale nevíme ve skutečnosti co v nich všechno je. Proto doporučujeme raději granule balené. V současné době je na našem trhu k dostání velké množství těchto výrobků, takže máte opravdu z čeho vybírat.


Výhody granulí

Granule pro kočky aneb čím krmit a nekrmitPříjemná vůně. Každý máme rád, když naše jídlo příjemně voní. To je přece první dojem a to se o některých konzervách říci nedá, obzvláště o těch nekvalitních.

Granule pro kočky aneb čím krmit a nekrmitGranule v sobě mají spoustu živin a vitamínů např. pro krásnou srst, zdravé zuby apod., takže už nemusíte Vaší kočce dávat nic jiného.

Granule pro kočky aneb čím krmit a nekrmitTento druh krmiva se nekazí jako například masové konzervy.


Granule pro kočky aneb čím krmit a nekrmitObecně platí pravidlo – je dobré najít si jednu oblíbenou značku krmiva a u té zůstat. Časté střídání může přivést zažívací problémy a obzvláště, pokud Vaší kočičce chutná to, na co je zvyklá. Proč tedy kupovat jiné.