Granum s.r.o.

Společnost Granum s.r.o. (IČ 19015577) byla založena roku 1991 a je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě (oddíl C., vložka 1007). Její činnost byla zpočátku zaměřena pouze na nákup a prodej krmiv a chovatelských potřeb pro drobná zvířata. Ještě v tomtéž roce získala výhradní obchodní zastoupení firmy Vitakraft ze SRN.

Naše společnost uvedla roku 1993 na trh vlastní značku krmiv nesoucí název GRANUM. Tato krmiva vznikla na základě zkušeností chovatelů, se kterými spolupracují a byla testována v jejich vlastních chovech ptáků a hlodavců. Všechna tato krmiva jsou obohacena vitamínovým granulátem, jejich receptury byly sestaveny tak, aby se co nejvíce podobala složení potravy patřičného druhu zvířete ve volné přírodě.

V roce 1996 byla přesunuta část výroby do Rehabilitačního centra v Hrabyni, kde se zaměstnávají těžce tělesně postižení pracovníci, upoutaní na invalidních vozících. Většina z nich dosud nedostala nikdy žádnou pracovní příležitost. Pro tyto lidi je práce tou nejlepší terapií, která jim aspoň trochu usnadní vyrovnat se s krutým osudem, který je potkal a zbaví je pocitu zbytečnosti.

Jejich cílem je, aby krmiva, která vyrábí zvířatům chutnala a zároveň jim poskytovala plnohodnotný zdroj energie a všech látek, potřebných pro jejich zdravý vývoj.

Kvalita spojená s láskou ke zvířatům

to je